Podvodné e-maily zasielané v mene DIGI Slovakia

Dátum: 18. novembra 2022


Spoločnosť DIGI Slovakia upozorňuje na podvodné e-maily zasielané v jej mene.

Prosím, venujte pozornosť e-mailom, ktoré Vám prichádzajú v mene našej spoločnosti.

Odosielateľ používa grafické prvky našej spoločnosti a od adresátov požaduje otvorenie prílohy, ktorá je súčasťou zaslaného emailu. Príloha môže obsahovať škodlivý kód, z tohto dôvodu ju prosím neotvárajte.

Že ide o podvod možno rozpoznať podľa viacerých faktorov:

  • DIGI Slovakia nikdy neposiela faktúry ani iné dokumenty v ktorých nie je viditeľné meno adresáta (napr. je vyhviezdičkované), všetky naše podklady zahŕňajú vaše celé meno.
  • Všetky podklady zasielané našou spoločnosťou vždy obsahujú meno aj číslo vašej zmluvy (variabilný symbol). V prípade, že sa tento údaj na dokumente nenachádza alebo je chybný, prosím ignorujte daný dokument a v žiadnom prípade neotvárajte prílohy, ktoré sú súčasťou e-mailu.
  • Dokumenty, ktoré sú prílohou našich emailov nie sú nikdy zasielané vo formáte .zip, .rar, .exe alebo inom formáte ako .pdf. Prílohy, zasielané našou spoločnosťou sú vždy zasielané len vo formáte .pdf, pričom názov prílohy je vo formáte číslo zmluvy (variabliný symbol)_esigned.pdf.
  • V prípade, že sú súčasťou dokumentu aj odkazy na Internet Banking niektorej z bánk, v ich adrese web stránky musí byť uvedené https://, ktoré značí, že stránke je zabezpečená.
  • Ak si nie ste istý či je dokument pravdivý, môžete si faktúry skontrolovať aj vo vašom e-konte, prípadne kontaktujte našu zákaznícku linku 0850 211 112.

 

DIGI Novinky

Nový dokumentárny program v balíku Premium

CANAL+ Action v balíku Premium

SÚŤAŽ S VOYO ŠTART

Aktualizácia Set-top boxu zákazníkov káblovej televízie

Call Now Button