CA Modul

CA modul je zariadenie, vďaka ktorému môžete svoje obľúbené programy pozerať bez potreby Set-top boxu. Zariadenie nezaberá veľa miesta, stačí ho jednoducho vložiť do televízora, nepotrebujete tak samostatné napájanie ani extra diaľkový ovládač.

Jedno zariadenie, množstvo kanálov

DIGI CA Modul s kartou vkladáte priamo do TV, takže vôbec nezaberá miesto.

K sledovaniu obľúbených programov vám postačí jeden ovládač.

70 programov v digitálnej kvalite vrátane 33 v HD už v základnom balíku.

Počas používania modulu sú dostupné všetky funkcie vášho televízora.

Čo k tomu potrebujem?

TV prijímač so zabudovaným DVB-S2 tuneromCI/CI+ slotom a podporou zvuku vo formáte AAC

Bezkartový (cardless) CA modul s funkciou automatického ladenia kanálovej mapy

(podpora DIGI satelitná TV)

ALEBO

DIGI CA Modul s dekódovacou kartou DIGI

Stále rozmýšľate, či je CA Modul pre vás vhodný? Prečítajte si ďalšie potrebné informácie nižšie.

UPOZORNENIE: Pre správnu funkčnosť Vášho CA modulu je potrebné, aby bol Váš TV správne naladený pre príjem služby DIGI Slovakia (t.j. TV musí mať signál zo satelitu), ešte pred prvotným vložením CA modulu do CI slotu. Pri prvotnom spustení je potrebné CA modul aktivovať. Manuál nájdete TU.

Philips

Prečo si vybrať DIGI CA Modul?

 

 • CA modul umožňuje pohodlné sledovanie televízie bez Set Top Boxu.
 • Je to praktické zariadenie, ktoré je pre užívateľa neviditeľné, keďže sa zasúva priamo do zadnej časti televízora.
 • Nebude vám zaberať miesto, zbavíte sa zbytočných káblov a ušetríte elektrickú energiu.
 • Jeden diaľkový ovládač – ovládajte satelitný prijímač zabudovaný v televízore s CA modulom a prepínajte medzi kanálmi diaľkovým ovládačom určeným pre váš televízor.
 • Využívajte všetky výhody svojho televízora – niektoré funkcie vášho televízora (ako napr. TV sprievodca) sú zvyčajne obmedzené potom, ako k nemu pripojíte satelitný prijímač. CA modul je ovládaný priamo televízorom, je jeho súčasťou. Vďaka tomu môžete využívať všetky možnosti svojho televízora aj pri pozeraní satelitných kanálov.

 

Má aj nevýhody?

 

 • Často sa stáva, že prepínanie staníc s CA modulom v televízore trvá dlhšie ako pri set-top boxoch. Táto nevýhoda sa ale netýka všetkých TV.
 • Pre CA modul so smartkartou (satelitná TV) prídete o možnosť automatického preladenia programov – boxy od Digi to zvládnu automaticky. Pri zmenách v rastri DIGI Slovakia CA modul automaticky nenačíta tieto zmeny a je potrebné znova naladiť programy DIGI TV.
 • Špecifické správanie a nastavovanie služby závisí od typu televízneho prijímača a vyžaduje dôsledné naštudovanie užívateľského manuálu prislúchajúceho k vášmu TV.

 • Aký je rozdiel medzi HD Set Top Boxom a DIGI CA modulom?

  HD set-top box Kaon je samostatné zariadenie s diaľkovým ovládaním, ktoré Vám spolu s dekódovacou smart kartou umožňuje príjem a dekódovanie satelitného signálu na akejkoľvek TV. Okrem toho má množstvo ďalších funkcií (nahrávanie, timeshift…).  

  CA Modul je dekódovací modul, ktorý vložíte do svojej TV a Novú DIGI tak budete môcť sledovať len s TV ovládačom. Na rozdiel od set-top boxu neposkytuje žiadne doplnkové funkcie. Tie závisia na možnostiach Vašej TV.

 • Môžem CA Modul využívať v akomkoľvek type televízora?

  Nie, CA Modul je možné využiť len s televízormi, ktoré majú DVB-S2 tuner a zvuk vo formáte AAC. Pre kartový CA modul sa vyžaduje CI/CI+, u bezkartového je nutnosť aby TV prijímač podporoval CI+ vo verzii 1.3

 • Potrebujem ku CA Modulu diaľkový ovládač?

  Nie, pri sledovaní televízie s CA Modulom vám stačí len jeden ovládač dodávaný k vášmu televízoru.

 • Ako si naladím programy na CA Module?

  Návody ako si naladiť kanály na vašom type televízora (Samsung, LG) nájdete vyššie v sekcii Podpora pre kartový modul. Existuje veľký rozdiel medzi kartovým a bezkartovým CA modulom. Dôvodom je podpora automatickej kanálovej mapy u bezkartového CA modulu pričom sa ale vyžaduje kompatibilita TV.

 • Je CA modul drahší ako Set Top Box?

  Nie, CA modul stojí rovnako ako Set Top Box, t.j. 1,50 € mesačne za prvý a druhý CA Modul a 3 € mesačne za tretí a štvrtý.

 • Na koľkých televízoroch môžem mať nainštalovaný CA Modul?

  CA Modul môžete využívať až na 4 televízoroch, potrebujete k tomu však 4 CA Moduly alebo 4 Set Top Boxy alebo ich kombináciu.

 • Zabudol som PIN kód pre kartový CA Modul. Čo mám robiť?

  V danom prípade musíte urobiť továrenské nastavenia v CA module. V menu TV si vyhľadajte položku "Common Interface" (upozornenie, nie všetky TV nazývajú danú položku rovnako, v prípade problémov si naštudujte manuál k TV).

 • Zabudol som PIN kód pre bezkartový CA Modul. Čo mám robiť?

  Po strate/zabudnutí PIN kódu je potrebné urobiť reset PIN kód pomocou SMS, alebo kontaktovaním DIGI call centra.

 • Ako vypnem rodičovskú ochranu (TV sa ma pýta PIN kód)?

  Pre kartový CA modul platí, že má vstavanú funkcionalitu rodičovskej ochrany, ktorá je automaticky aktivovaná v prípade, že prepnete na TV kanál, kde sa aktuálne vysiela obsah, ktorého veková hranica je 18+. Táto funkcionalita sa nedá vypnúť. U bezkartového CA modulu je možnosť úplného vypnutia rodičovskej kontroly a užívateľ služby tak automaticky berie zodpovednosť ohľadom ochrany maloletých v prípade sledovania nežiadúceho obsahu.

 • Prečo sa ma CA modul pýta PIN kód večer keď prepnem na Markízu (nie pornografický kanál)?

  Každý vysielaný obsah musí byť ohraničený určitou vekovou hranicou. Pokiaľ napr. TV Markíza večer po 20:00 vysiela film, ktorý obsahuje veľa násilia, tak je automaticky zaradený ako kanál 18+ a teda je automaticky zablokovaný.

 • Prestali mi fungovať niektoré TV stanice. Čo mám robiť?

  Niekedy je potrebné, aby sa na satelite zmenili určité vysielacie parametre niektorých TV staníc. Kartový CA modul z dôvodu absencie funkcie automatického vyhľadávania TV staníc vyžaduje realizovať opätovné vyhľadanie TV staníc. Na túto udalosť DIGI SK informuje všetkých zákazníkov, ktorí majú v prenájme kartový CA modul dostatočne vopred. Nové parametre sú pravidelne aktualizované na stránke digislovakia.sk/ca-modul. Bezkartový modul vo všeobecnosti rieši aktualizáciu automaticky, v prípade, že máte záujem aktivovať aktualizáciu manuálne využite prosím voľbu v CI menu.

 • Kartový CA Modul hlási chybu "Prístup odmietnutý (chyba 10)". Čo mám robiť?

  Okrem tejto chybovej hlášky sa počas inštalácie môžu na Vašom TV prijímači zobraziť aj iné hlásenia o chybe. Čo jednotlivé chybové hlásenia znamenajú a aké sú odporúčania na ich riešenie ZISTÍTE TU.

 • Aký je štandardný PIN kód ku kartovému CA modulu?

  Štandardný PIN kód k CA modulu je 1234. Po strate/zabudnutí PIN kódu je potrebné urobiť tovarenské nastavenia na CA module. Nie je možné urobiť reset pomocou SMS kódu.

 • Aký je štandardný PIN kód ku bezkartovému CA modulu?

  Štandardný PIN kód ku bezkartovému CA modulu je 0000. Po strate/zabudnutí PIN kódu je potrebné urobiť reset PIN kód pomocou SMS, alebo kontaktovaním DIGI call centra.

 • Koľko TV kanálov vie CA modul a Smartkarta dekódovať v jednom čase?

  Z dôvodu využitia našich CA modulov s kvalitnými TV a STB umožňujeme aktuálne až 4 paralelné dekódovania. Táto funkcionalita veľmi závisí od použitého koncového zariadenia (TV, STB - viac tunerové).

 • Viem manuálne prepnúť CA modul z CI+ do CI módu?

  Nie, CA modul funguje tak, že v prípade kompatibility TV v režime CI+ je automaticky prepnutý do CI+ a zmena do CI nie je možná. Ak CA modul zistí, že TV podporuje iba CI mód, tak sa prepne sám do CI kompatibilného módu.

Call Now Button